فراهم کننده‌ها

هیچ توزیع کننده ای وجود ندارد

هود آشپزخانه

فیلتر توسط
کلاسیک
تماس بگیرید
ویژگی های منحصر به فرد محصول : دارای دو عدد لامپ SMD جهت نورپردازی  قدرت مکش از 650 تا 1000 متر مکعب بر ساعت صدای 53 (dB) سوپرسایلنت دارای فیلتر آلومینیومی سه لایه و قفل استیل قابل شستشو شیشه سکوریت مقاوم مجهز به جک...
کلاسیک
تماس بگیرید
ویژگی های منحصر به فرد محصول : دارای دو عدد لامپ SMD جهت نورپردازی  قدرت مکش از 650 تا 1000 متر مکعب بر ساعت صدای 53 (dB) سوپرسایلنت دارای فیلتر آلومینیومی سه لایه و قفل استیل قابل شستشو شیشه سکوریت مقاوم مجهز به جک...

از واجبات هر خانه و آشپزخانه ای هود آشپزخانه است . اغلب افراد خرید هود آشپزخانه را در اولویت های پایین تر تجهیزات آشپزخانه  و پس از سینک ظرفشویی و اجاق گاز قرار می دهند اما خوب می دانیم اگر هود نباشد بوی پخت و پز غذا همه خانه را بر می دارد. یکی از مهم ترین دغدغه های امروزی خانواده ها خرید هود ارزان قیمت است تا بتوانند با بودجه ای به صرفه آشپزخانه و دکوراسیون آن را تکمیل کنند. برای خرید هود نیز مانند سایر خرید های مهم لازم است به مراکز و نمایندگی های فروش هود آشپزخانه مراجعه کنید . بهتر است پیش از خرید اطلاعات جامعی درباره انواع هود کسب کرده تا با نگاهی بازتر اقدام به خرید کنید . در این بخش از سایت بازرگانی صالحی قصد داریم به معرفی رایج ترین انواع هودهای آشپزخانه همراه با لیست قیمت هود آشپزخانه اشاره کنیم . تا انتها با ما همراه باشید.

آنچه در این مطلب خواهید خواند :

 • لیست قیمت انواع هود آشپزخانه 
 • سایز استاندارد هود آشپزخانه چقدر است ؟
 • هود آشپزخانه از نظر نوع اتصال 
 • معرفی انواع هود آشپزخانه برای خرید
 • مهم ترین ویژگی هود آشپزخانه ایده آل | قدرت مکش ایده آل
 • سایر ویژگی های برتر هود آشپزخانه کدام اند ؟
 • لیست قیمت انواع هود آشپزخانه 
 • کلام آخر

لیست قیمت انواع هود آشپزخانه 

یک هود آشپزخانه ایده آل و مناسب باید از نظر کیفیت و مشخصات در کنار مولقه قیمت برتر باشد . بازرگانی صالحی در این مطلب لیست قیمت انواع هود آشپزخانه را همراه با تصاویر و مشخصات محصول گردآوری کرده است تا با مقایسه هریک به انتخاب مطمئن و موفقی دست یابید . 

سایز استاندارد هود آشپزخانه چقدر است ؟

هنگام خرید هود آشپزخانه باید ابعاد اجاق گازتان را محاسبه کرده و سایز هود انتخابی را برحسب این ابعاد درنظر بگیرید. از نقطه نظر سایز هودی مناسب آشپزخانه است که هم پهنای گاز باشد . ارتفاع نصب هود نبت به اجاق گاز بهتر است عددی  بین ۲۴ تا ۳۰ اینچ و ۲۰ تا ۲۴ اینچ باشد. البته، خیلی خودتان را درگیر این اعدادوارقام نکنید، چراکه نصاب‌ها خودشان به چندوچون کار واردند! ناگفته نماند که میزان فضای آزاد لابه لای کابینت ها و همچنین کوچکی و بزرگی آشپزخانه در اتخاب صحیح و موفق هود بی تاثیر نیستند . هودهای موجود در بازار بر همین اساس در سایزهای مختلف هود آشپزخانه 90 سانت ، هود آشپزخانه 80 سانت و هود آشپزخانه 60 سانت تولید می شوند .

هود آشپزخانه از نظر نوع اتصال :

هود آشپزخانه از نظر نوع کانال اتصالی به دو دسته هود نیازمند به اتصال داکت و هود بدون نیاز به داکت تقسیم می شوند . منظور از داکت کانالی است که به مکیده شدن هوا توسط هود و هدایت به بیرون از منزل کمک می کند . در هودهای بدون داکت با سازوکار کمی متفاوتی روبه‌هستیم. هودهای بدون داکت، هوای مکیده‌شده را تصفیه و سپس دوباره در فضای آشپزخانه به گردش درمی‌آورند. این نوع هودها اغلب به فیلترهایی از جنس زغال مجهزند که به زدودن هوا از بو و ذرات دود کمک می‌کند. فیلتر هودهای بدون داکت را باید هر چند وقت یک بار تعویض کنید تا همواره از کارآیی مطلوبی برخوردار باشند.

معرفی انواع هود آشپزخانه برای خرید :

بازار تجهیزات آشپزخانه از محصولات متنوعی در حوزه هود آشپزخانه بهره می برد . وجود تنوع زیاد بیانگر این نیست که از روی خوشامد و سلیقه بتوانید هر کدام را انتخاب کنید . هر مدلی از انواع هود نیاز به شرایط خاصی برای نصب از نظر فضا و دکور دارد بنابراین بسیار اهمیت دارد تا با انواع هودهای آشپزخانه در ادامه آشنا شوید .

هود زیرکابینتی

یکی از نمونه های قدیمی هود آشپزخانه که از گذشته تا به امروز قابل سفارش و خرید است هود زیرکابینتی نام دارد .همانطور که از نام این مدل پیداست زیر کابینت بالای اجاق گاز نصب می شود . این مدل در انواع سایزها و نمونه های متنوع با قدرت مکش مختلف در بازار موجودند که می توانند از نوع بدون داکتی نیز باشند .

هود شومینه 

بدون شک از نخستین نمونه های هود می توان هود شومینه ای را نام برد . این مدل که طراحی و ساختمان آن شبیه حرف T شده است به هود کلاسیک ،هود تخت یا فلت نیز معروف است . سطح پایینی هود به صورت موازی بالای اجاق گاز قرار گرفته و به همین دلیل قدرت مکش بالا را تضمین می کند.

هود جزیره

هود جزیره برای فضاهایی مناسب است که پیخوان آشپزخانه در مرکز قرار دارد و جایگاه اجاق گاز و هود بدون هیچ کابینت یا دیواری احاطه نشده است . این هود ها از سقف آشپزخانه نصب می شوند و با کمک یک فیلتر هوا را به بیرون هدایت می نمایند . هودهای جزیره ای ازنظرقیمت گران تر از سایر انواع هودهای آشپزخانه محسوب می شوند چراکه طراحی آنها مدرن تر و شیک تر می باشد. حالت دکوری و لوکس دارند و قدرت و مکش آن‌ها نیز به نسبت کمتر است. هود جزیره اصولا برای آشپزخانه‌هایی مناسب است که در آن‌ها پخت و پز چندانی صورت نمی‌گیرد و در مدل های کره ای، استوانه‌ای و مکعب ساخته می شوند.هود جزیره‌ای بهترین انتخابی است که برای تهویه اجاق‌های نصب‌شده روی صفحه جزیره می‌توانید داشته باشید. این هودها بهتر است حداقل ۶ اینچ از صفحه اجاق پهن‌تر باشند.

هود کشویی

مدل دیگری از انواع هود آشپزخانه در بازار موجودند که به هود کشویی یا هود تلسکوپی معروف اند . این هودها پشت صفحه گاز و به‌شکل کشویی جاسازی می‌شوند. بنابراین، زمانی که در حال استفاده از هود نیستید، جلوی دیدتان نخواهند بود. اینها درواقع بخار و دود پخت‌وپز را به‌صورت افقی به‌درون می‌کشند. هودهای این مدلی را معمولا برای جزیره‌هایی استفاده می‌کنند که امکان کارگذاری داکت از راه سقف وجود ندارد. اما این‌طور که گفته می‌شود، به اندازه سایر هودها کارآمد نیستند.

هود مخفی

با تغییر سبک زندگی و افزایش آپارتمان نشینی فضای آشپزخانه ها کوچکتر شد. این مسئله طراحان هود را به ایجاد هودهای مدرن و مناسب با این فضا مصمم کرد . هود مخفی یا هود توکار از ابداعات کارخانجات پیشتاز در عرصه هود و سینک و گاز است که به صورت پنهان زیر کابینت بالایی اجاق گاز جاسازی می شود . این هودها ضمن منظم تر کردن دکوراسیون آشپزخانه قابلیت دید  کمتری داشته و به مدرن تر کردن فضا کمک می کنند.

هود مورب یا شیب دار

پرفروش ترین هود آشپزخانه بازار با عنوان هود مورب یا شیب دار شناخته می شود . استفاده از این هودها بسیار متداول است و در نصب آن زاویه 45 درجه از اجاق گاز رعایت می شود . این هودها در ابعاد و اندازه‌های متنوع طراحی شده‌اند و تضمین می‌کنند که هوای آشپزخانه و منزل شما را پاکیزه و سالم نگه خواهند داشت. با استفاده از هودهای مورب می‎‌توانید بدون نگرانی از بابت بو، آشپزی لذت‌بخشی داشته باشید. نکته دیگری که باعث مکش بهتر هود می‌شود، باز کردن درب آن در زمان استفاده است. در مدل مورب هود، درب هود راحت‌تر باز و بسته می‌شود. علت این امر نیز وجود جک‌های برقی است که از طریق ریموت کنترل قابل تنظیم هستند.

مهم ترین ویژگی هود آشپزخانه ایده آل | قدرت مکش ایده آل

مهم ترین ویژگی و مشخصه یک هود مناسب برای خرید قدرت مکش هود است . این مشخصه با واحد اندازه‌گیری فوت مکعب در دقیقه یا CFM بیان می‌شود. این عدد نشان می‌دهد که هر هودی در هر دقیقه چه حجم هوایی را فیلتر می‌کند. به‌طورکلی، اجاق‌های برقی به هود کم‌قدرت‌تری در مقایسه با اجاق‌های گازی نیازمندند. درمورد اجاق‌های گازی، گفته شده که به‌ازای هر ۱۰۰ BTU خروجی حرارت، بهتر است ۱ CFM در نظر بگیرید. یعنی اگر خروجی حرارت گازی ۴۵ هزار BTU باشد، برای این گاز به هودی با قدرت حدود ۴۵۰ CFM نیاز داریم تا اگر هم‌زمان از همه شعله‌ها و با حرارت بالا استفاده کردیم، هود جواب‌گو باشد.

سایر ویژگی های برتر هود آشپزخانه کدام اند ؟

 • بلندی صدا
 • فیلتر آلومینیومی قابل شستشو
 • تنظیمات سرعت
 • حسگر حرارت
 • لامپ ها

کلام آخر

بهتر است پیش از خرید هود آشپزخانه تمام موارد گفته شده در بالا را ارزیابی کنید و سپس به فروشگاه معتبر یا نمایندگی فروش و پخش هود آشپزخانه شهر خود مراجعه کنید . گستردگی اینترنت در دنیای امروز باعث شده تا نمایندگی های رسمی تجهیزات آشپزخانه به صورت اینترنتی با کمترین اتلاف وقت محصول خود را به مشتری معرفی و به فروش برسانند . توصیه می کنیم برای خرید اینترنتی هود آشپزخانه از محصولات بازرگانی صالحی در سایت دیدن کنید .

ادامه مطلب

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود / عضویت